Атлетико и Леванте с важни победи, Валенсия с шокираща загуба

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
23:01, 21 мар 2012, Автор: , Преглеждания:41

Атлетико Мадрид спечели дербито на 28-ия кръг на Примера дивисион, след като надделя у дома над Атлетик Билбао с 2-1 в битката на четвъртфиналистите в Лига Европа.

Столичани откриха резултата малко след почивката, след като Адриан стреля след пас на Арда, но стражът на баските изби. При добавката Радамел Фалкао не сгреши и отбеляза отблизо. В 72-ата колумбийският голаджия се възползва от центриране на Хуанфран и реализира с глава за 2-0. В последната минута Хави Мартинес вкара почетното попадение за Билбао.

Леванте затвърди четвъртата си позиция в класирането, след като победи с 3-1 като гост тима на Реал Сосиедад. Още в шестата минута мексиканският национал Карлос Вела откри резултата в полза на баските. След още толкова Хосе Баркеро изравни за гостите след точно изпълнение от бялата точка. В края на първата част Аруна Коне отбеляза втори гол за валенсианци след подаване на Фаринос. След почивката Реал остана с десет души след втори жълт картон на Елустондо. В последните скеунди на мача Шави Торес сложи точка на спора за крайното 3-1.

Валенсия допусна сензационна загуба, след като падна на „Местая“ с 1-2 от аутсайдера Сарагоса. Домакините откриха резултата в деветата минута, след като Пабло Ернандес се възползва от подаване на Роберто Солдадо и наказа стража на гостите. В 21-ата арагонците останаха с десет души след груб фаул на Пабло Алварес срещу Ариц Адурис. След половин час игра гостите получиха дузпа за нарушение на Далберт и Антонио Апоньо изравни за 1-1. В 77-ата минута отново Апоньо се оказа герой за Сарагоса, след като се разписа при една чудесна контраатака.

В последния ранен мач Майорка надделя с 3-2 при визитата на Спортинг Хихон. Гостите на два пъти повеждаха в резултата чрез Нунес и Орфила, но Колунга и Ботия доведоха нещата до 2-2. В 77-ата минута Алваро Хименес отбеляза победното попадение за балеарците след пас на Хемед.