Лион на полуфинал за Купата след 3:1 над ПСЖ на „Парк дьо Пренс“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
02:18, 22 мар 2012, Автор: , Преглеждания:46

снимка: FRANCK FIFE/AFP/Getty Images

Отборът на Лион се класира на полуфиналите за Купата на Франция, след като в най-интересния четвъртфинал надделя с 3-1 при визитата на ПСЖ на „Парк дьо Пренс“.

Домакините откриха резултата в 19-ата минута след гол от дузпа на Нене. Шест по-късно Ким Шелстрьом отбеляза страхотен гол от фаул и изравни. В 39-ата шведският халф центрира отлично от левия фланг и Лисандро Лопес вкара от малкия пеналт за 2-1. В добавеното време Бафетимби Гоми оформи крайното 3-1 за „хлапетата“ след попадение от наказателен удар.

В полуфиналите Лион ще гостува на полупрофесионалния Газетек Аячо, който сензационно отстрани претендента за титлата Монпелие след успех с 1-0 като домакин.

В другия двубой, който ще излъчи втория финалист ще се срещнат Рен и Кювили. Рен победи Валансиен с 3-1 като гост, докато аматьорите надвиха Марсилия с 3-2 след продължения.