Реал Мадрид смаза Сосиедад с 5:1 на „Бернабеу“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
00:07, 25 мар 2012, Автор: , Преглеждания:57

Отборът на Реал Мадрид смаза състава на Реал Сосиедад с 5:1 в среща от 30-ия кръг на Примера дивисион и възстанови преднината си от 6 точки на върха пред Барселона, слагайки край и на серията си от два мача без победа в испанския елит.

Двубоят почна чудесно за домакините, след като още в шестата минута Гонсало Игуаин бе точен за 1:0 след асистенция на Карим Бензема. В 28-ата Кристиано Роналдо излезе сам срещу Клаудио Браво, който отрази силния изстрел на португалеца. Преднината на „белия балет“ бе удвоена четири минути след това, когато Роналдо бе изведен отлично от Кака по лявото крило, напредна и реализира с прецизен изстрел за 2:0. В 41-ата Бензема овладя пас на Шаби Алонсо и прехвърли Браво по техничен начин за класическото 3:0. 60 секунди по-късно Серхио Рамос си вкара автогол за 3:1, като при попадението първоначално всички останаха с впечатление, че то е дело на Шаби Прието. След неговия удар обаче последен с топката игра мадридския бранител.

Малко след почивката Бензема получи извеждащ пас от Сами Кедира и реализира за 4:1 под плонжа на вратаря Браво. Головото шоу продължи в 56-ата минута, когато при бърза контраатака на домакините Кристиано Роналдо бе точен за 5:1 след асистенция на Гонсало Игуаин. В 68-ата минута Антоан Гризман опита ефектно да прехвърли Икер Касияс с глава, но стражът на „кралския клуб” улови. До края не паднаха повече попадения и Реал спечели с 5-1.

След този успех Реал Мадрид вече има 75 точки, възстановявайки преднината си от 6 точки на върха пред Барселона, който по-рано победи като гост Майорка с 2-0. Реал Сосиедад е на 14-о място с 33 пункта.