Сисе и Бен Арфа донесоха трите точки на Нюкасъл срещу УБА (ВИДЕО)

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
20:53, 25 мар 2012, Автор: , Преглеждания:44

снимка: REUTERS/Darren Staples

Отборът на Нюкасъл победи като гост състава на Уест Бромич с 3:1 в единствения неделен мач от 30-ия кръг на английската Премиършип.

„Свраките“ решиха всичко още до 35-ата минута, след като поведоха с 3:0. Първият гол падна още в 6-ата минута след чудесна асистенция на Бен Арфа към Папис Сисе, който с лекота прати топката в мрежата на домакините. След още толкова сенегалецът върна жеста на Бен Арфа, който удвои аванса на „джордитата“.

В 34-ата минута Сисе вкара нов гол, след като засече подаване на Пърч от крилото и направи резултата класически. Все пак, в 53-ата минута Шейн Лонг вкара почетното попадение за УБА и оформи крайното 1:3.

С този успех Нюкасъл се изравни по точки с Челси, като и двата отбора имат по 50 точки и разделят пето-шест място в класирането. „Торбаланите“ са 14-и с 36 пункта.