Бордо спря ПСЖ и остави Монпелие на върха във Франция

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
01:34, 26 мар 2012, Автор: , Преглеждания:47

снимка: BERTRAND GUAY/AFP/Getty Images

Отборът на ПСЖ не успя да върне лидерството си в Лига 1, след като в последната среща от 29-ия кръг завърши наравно 1-1 срещу коравия тим на Бордо на своя „Парк дьо Пренс“. По този начин парижани увеличиха актива си на 60 точки, с колкото е и Монпелие, но момчетата на Рене Жирар имат по-добра голова разлика.

Жирондинците бяха близо и до победата в този сблъсък, но изпуснаха своето предимство. В 73-ата минута чехът Ярослав Плашил нацели напречната греда с хубав изстрел от дистанция. Четири по-късно Шейк Диабате се възползва от подаване на Никола Морис-Беле, пращайки топката в мрежата на Сиригу. В 81-ата момчетата на Карло Анчелоти изравниха резултата, след като Гийом Оаро засече с левия крак отличен пас на Матю Бодмер.

Тулуза се върна на четвъртото място във френската Лига 1, след като се наложи с 1:0 над Оксер с гол на Франк Табану. Халфът се разписа в 38-ата минута с удар извън наказателното поле.

Коро Коне и Юнус Санкаре бяха точни за Дижон при победата с 2:0 над Каен. С този успех домакините събраха 33 точки и се изкачиха на 13-о място, докато гостите останаха в зоната на изпадащите с 29.