Челси с ценна преднина след минимален успех на „Луш“

Публикувано в: Англия, Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:39, 27 мар 2012, Автор: , Преглеждания:56

снимка: REUTERS/Jose Manuel Ribeiro

Отборът на Челси направи сериозна заявка за място на полуфиналите в Шампионската лига, след като спечели първия си сблъсък от четвъртфиналите срещу Бенфика с 1-0 като гост на „Ещадио да Луш“. Реваншът е на четвърти април в Лондон.

Първото полувреме на двубоя бе изключително слабо и мина изцяло под диктовката на тактическите указания на двамата треньори да се мисли предимно за защитата. В 18-ата минута Кардосо се отскубна от Тери, но от малък ъгъл стреля в аут. Най-добрата възможност като цяло преди почивката бе за гостите, след като в 40-ата минута бомбен шут на Мейрелеш бе избит в корнер от Артур.

Второто полувреме започна с натиск на домакините и Кардосо изстрел снаряд към вратата на Челси, но Давид Луис изби с тяло пред голлинията. В 60-ата минута главният рефер не даде дузпа на Бенфика за очевадна игра с ръка на Джон Тери. Последва изпълнение на аут от Чех и грешка в защитата на португалците, която позволи на Хуан Мата да изскочи сам срещу Артур. Испанецът премина вратаря, но нацели десния страничен стълб.

В 67-ата минута бе най-добрият шанс за „орлите“, след като Гайтан центрира отлично и Жардел стреля силно с глава, но Чех опази вратата си суха, избивайки кълбото. Осем след това Торес се отскубна по дясното крило, след което копна гениално топката към Саломон Калу, а котдивоарец отбеляза от малкия пеналт за 1-0. Четири минути преди последния съдийски сигнал перфектна контра на „сините“ завърши с пас на Стъридж към Мата, но испанецът пробва техничен изстрел и не намери очертанията на вратата.

Бенфика – Артур, Макси Перейра, Луизао, Жардел, Емерсон, Аймар (69 Матич), Гарсия (81 Нолито), Цезар (69 Родриго), Гайтан, Вицел, Кардосо

Челси – Чех, Ферейра (80 Босингва), Луис, Тери, Коул, Рамиреш, Мейрелеш (68 Лампард), Мата, Микел, Калу (82 Стъридж), Торес