Рилски спортист отпадна в четвъртфиналите на Балканската лига

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
05:54, 30 мар 2012, Автор: , Преглеждания:43

снимка: BGbasket.com

Oтборът на Рилски спортист отпадна на четвъртфиналните плейофи в Балканската лига. Възпитаниците на Росен Барчовски загубиха гостуването си на Апоел Тел Авив с 60:78, а с това и серията с 1:2 победи. Българският тим спечели първия мач у дома, но отстъпи в следващите два в Израел.

Домакините водеха през целия мач, като разликата не надминаваше 10-11 точки. Те решиха всичко в последните 10 минути, които спечелиха с 24:14. Баскетболистите от Израел поведоха още в осмата минута с 19:9, а на почивката имаха аванс от 8 точки – 38:30. В началото на третата част Апоел увеличи преднината си на 13 точки – 43:30, но след това играчите на Рилски спортист намалиха пасива си на четири точки – 43:47. В последната част домакините прекършиха българския тим след серия от 9:0, а четири минути преди сирената поведоха с 18 точки – 72:54. За Апоел се отличиха Къртис Кели с 20 точки и 9 борби, Матан Наор с 18 точки и Гал Ейтан с 11 точки.

За Рилски спортист с двуцифрен точков актив завършиха Бранко Миркович – 16 точки, Мартин Маринов – 13 и Саша Мияйлович – 12 и 8 борби.

Така България ще бъде представена само от Левски във финалната четворка, а другите два отбора са – Апоел Галил Гилбоа и Апоел Тел Авив. Последният участник ще се реши следващата седмица след мача между Морнар и Фени Индъстрис, като македонците и настоящ шампион в лигата, водят в серията с 1:0 победи.