Рангелов донесе точка на Енерги с десетия си гол в Германия

Публикувано в: Българи в чужбина, Германия, Футбол Свят
16:21, 1 апр 2012, Автор: , Преглеждания:35

Българският нападател Димитър Рангелов се разписа за Енерги при равенството 1-1 като домакин срещу Франкфурт в мач от 28-ия кръг на Втора Бундеслига.

Митко Рангелов успя да открие резултата в 19-ата минута, отбелязвайки своето десето попадение през този сезон. Малко преди края на мача Йелен отбеляза от дузпа и спаси гостите от поражение. Рангелов записа цял мач за домакините, а Илиян Мицански започна като титуляр за Франкфурт, но бе заменен в 76-ата минута.

След този мач Енерги увеличи актива си на 31 точки и вече се намира на десето място, докато гостите са 14-и с 29.

Отборът на Дуисбург завърши наравно 1-1 като гост на Инголщад в друг мач от днес. Валери Домовчийски започна като титуляр за „зебрите“ и получи жълт картон в 41-ата минута, след което бе заменен в 64-ата. Бразилският защитник Бруно Соареш даде аванс на гостите, след като бе точен след почивката, но Шефлер изравни в 83-ата минута.