Рома разгроми Новара и се доближи до третото място в „калчото“

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
15:32, 1 апр 2012, Автор: , Преглеждания:40

снимка: REUTERS/Giampiero Sposito

Отборът на Рома запази шансове за класиране в Шампионската лига, след като спечели ценна победа с 4-2 над слабака Новара на „Олимпико“ в ранния неделен мач от 30-ия кръг на Серия А.

Срещата започна доста неприятно за „вълците“, след като в 17-ата минута Карачоло засече с глава центриране на Джемити и даде аванс на гостите. Осем след това Маркиньо изравни след ново попадение с глава, отбелязвайки след подаване на Освалдо. Именно Пабло Освалдо донесе пълния обрат на Рома до почивката, след като се разписа в 34-ата минута след изпълнение на корнер от Тоти и нов изстрел с глава.

Само за четвърт час през второто полувреме момчетата на Луис Енрике решиха всичко, довеждайки нещата до 4-1 след голове на Симплисио и Боян Къркич. В 78-ата минута Моримото се възползва от извеждащ пас на Карачоло и намали на 2-4. В последните секунди Ерик Ламела оформи крайното 5-2.

С този успех римляните вече имат 47 точки и се намират на шесто място, на четири пункта от третия Лацио. Новара може вече да мисли за Серия Б, след като е предпоследен с 24.