Лил с ценна победа над Тулуза (ВИДЕО)

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
02:48, 2 апр 2012, Автор: , Преглеждания:44

снимка: PHILIPPE HUGUEN/AFP/Getty Images

Шампионът на Франция Лил продължава с борбата за защита на титлата си в Лига 1, след като в дербито на 30-ия кръг се наложи с 2-1 над Тулуза на своя „Стад Метропол“. По този начин „песовете“се доближиха на четири точки от лидерите в класирането Монпелие и ПСЖ.

Белгийският халф Еден Азар бе точен от дузпа в 12-ата минута, след като бе фаулиран в наказателното поле от защитника Даниел Конгре. Нападателят Димитри Пайе удвои аванса на “кучетата” в 31-ата минута, след като оползотвори асистенция на Азар. Защитникът на Тулуза Серж Орие върна едно попадение в 60-ата минута, когато бе точен при добавка на удар на Адриан Регатин.

В същото време Каен се срина в зоната на изпадащите, след като направи нулево равенство като домакин на Аячо.

В късния мач от неделния ден Рен и Лион завършиха наравно 1-1. Мевлют Ердинч даде аванс на бретонците още в петата минута, но в 76-ата Лисандро Лопес донесе точката на „хлапетата“.