Билбао и Шалке направиха голово шоу и на „Сан Мамес“

Публикувано в: Германия, Избрано, Испания, Лига Европа, Футбол Свят
23:58, 5 апр 2012, Автор: , Преглеждания:63

снимка: REUTERS/Vincent West

Отборът на Атлетик Билбао се класира за полуфиналите на Лига Европа, след като завърши наравно 2-2 на „Сан Мамес“ срещу Шалке 04 във втория четвъртфинален мач. По този начин баските продължават в следващата фаза след успеха с 4-2 в Германия. В спора за място на финала момчетата на Марсело Биелса ще срещнат Спортинг Лисабон.

Срещата започна с открит и нападателен футбол и от двата отбора. Първото по-сериозно положение създадоха домакините, но Муниаин пропусна. Гостите също имаха своите възможности за гол след удари на Холтби и Хурадо. Така се стигна до 29-ата минута, когато голмайсторът на Шалке Клаас-Ян Хунтелаар откри резултата. Ираола направи грешка, след като подаде топката в краката на холандеца, който веднага стреля от границата на наказателното поле и реализира за 0:1. Ядосаният треньор на домакините Биелса реагира и смени провинилия се защитник, като пусна в игра Ибай Гомес. След попадението гостите продължиха да атакуват, а Хунтелаар бе близо до своя втори гол но пропусна.

Към края на полувремето играта на Атлетик стана по-активна и положенията пред Унерщал зачестиха. В 41-ата минута резервата Ибай Гомес успя да изравни. Той получи подаване от Йоренте напредна по лявото крило, стигна до ъгъла на наказателното поле и с много прецизен диагонален удар не остави шанс на стража на гостите -1:1.

Втората част започна с по-активна игра на гостите и усилията им веднага бяха възнаградени, след като капитана на Шалке Раул изведе своя отбор напред. Той получи подаване от Обаси нахлу в наказателното поле и с много силен шут с десния крак вкара за 1:2. Домакините обаче реагираха и веднага възстановиха равенството с попадение на Сусаета, който се възползва от асистенция на Муниаин и оформи крайното 2-2.

Атлетик (Билбао): Ирайзос, Ортанече, Аморебиета, Ираола (30 Ибай Гомес) (74 Сан Хосе), Екиса, Де Маркос, Ерера, Мартинес, Йоренте (58 Токеро), Сусаета, Муниаин

Шалке: Унерщал, Ескюдеро, Хоогланд, Пападопулос, Холтби (72 Хьогер), Джоунс, Хурадо (61 Фарфан), Матип, Раул, Обаси (62 Марика), Хунтелаар