Дортмунд и Байерн с измъчени победи, Балъков с нова загуба

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:22, 7 апр 2012, Автор: , Преглеждания:54

снимка: Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Шампионът на Германия Борусия Дортмунд взе ценна победа с 3-1 при визитата си на Волфсбург в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. По този начин момчетата на Юрген Клоп запазиха аванса си от три точки пред Байерн, който надви Аугсбург с 2-1.

Срещата започна отлично за гостите, след като в деветата минута Левандовски остана очи в очи с Беналио, но стреля покрай гредата. В 22-ата полякът се реваншира, след като получи чудесен пас от Перишич и на празна врата вкара за 1-0. Четири след това Манджукич получи прекрасна топка в пеналта и стреля от шест метра, но Вайденфелер изби, а при добавката Хелмес направи непростим пропуск. Малко след почивката Борусия удвои аванса си след великолепен гол на Илкай Гюндоан, който намери горния ляв ъгъл на Беналио. В 59-ата минута Блашкичовски също можеше да се разпише, но нацели гредата, която е под номер 18 за Дортмунд от началото на сезона. 120 секунди по-късно Дежага центрира към Манджукич, който след удар с глава намали пасива на „вълците“. В 73-ата минута Шинджи Кагава получи кълбото на точката на дузпата, но стреля на сантиметри от десния страничен стълб. Пет преди края на срещата Волфсбург остана с десет души след втори жълт картон на Александър Мадлунг. В последната минута Левандовски оформи крайното 3-1 след чудесна контра и техничен изстрел над Беналио.

Байерн Мюнхен също се измъчи, но записа победа с 2-1 над Аугсбург в „баварското“ дерби на кръга. Мачът започна с гол от съблекалнята за домакините, след като още в първата минута Марио Гомес даде аванс на мюнхенци. В средата на първата част Джа-Чеол Коо успя изненадващо да изравни след подаване на Белингхаузен. След час игра Гомес засече пас на Робен от близка дистанция и донесе ценните три точки на тима на Юп Хайнкес.

Красимир Балъков регистрира трета поредна загуба като наставник на Кайзерслаутерн, след като неговите момчета паднаха с 1-2 от Хофенхайм у дома. Така „лаутерите“ може да се каже, че са първият сигурен изпадащ отбор в Германия. Головете за гостите отбелязаха Сеад Салихович през първата част от дузпа и Борис Вукчевич след почивката. Малко преди края Александър Бугера реализира почетното попадение за домакините.

Кьолн – Вердер 1-1
Фрайбург – Нюрнберг 2-2
Щутгарт – Майнц 4-1