Фиорентина нанесе шокираща загуба на Милан насред „Сан Сиро“

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
17:59, 7 апр 2012, Автор: , Преглеждания:56

снимка: Claudio Villa/Getty Images

Отборът на Фиорентина нанесе шокираща загуба на Милан, след нато надделя над италианския шампион с 2-1 като гост в мач от 31-ия кръг на Серия А. Въпреки поражението „росонерите“ остават начело в класирането с 64 точки, а Ювентус е с 62, а по-късно тази вечер гостува на Палермо.

Срещата на „Сан Сиро“ започна равностойно, но след половин час игра „росонерите“ вече бяха напред в резултата. Настасич фаулира Лопес в наказателното поле и Ибрахимович отбеляза от бялата точка за 1-0. В 39-ата минута Ибра подаде към Макси Лопес, който нацели десния страничен стълб след шут с левия крак. Малко след почивката Стефан Йоветич изравни за „Ла Виола“, след като се възползва от прекрасен пас на Де Силвестри. Само минута преди последния съдийски сигнал бившият нападател на Ювентус Карвальо Амаури донесе трите точки на флорентинци, след като се разписа след подаване на Йоветич.

Другият милански гранд – Интер, също записа неуспех, след като приключи при 2-2 като гост на Каляри. Домакините откриха резултата още в петата минута след попадение на Астори, но само 60 секунди по-късно намиращият се в чудесна форма Диего Милито изравни. В 61-ата минута Пиния върна предимството на сардинците, но секунди след това получи втори жълт картон. В 64-ата Камбиасо доведе резултата до 2-2.

Отборът на Лече даде заявка, че ще се бори за оцеляването си в „калчото“ до последно, след като смаза Рома с 4-2. Домакините успяха да поведат в резултата в средата на първата част, след като Джакомаци даде добър пас към Муриел, който преодоля стража на гостите. В края на полувремето Ди Микеле удвои аванса на южняците, а десетина минути след почивката Муриел и Ди Микеле вкараха по още веднъж, за да доведат нещата до 4-0. В последните две минути Боян Къркич и Ерик Ламела се разписаха за римляните, за да направят поражението по-почетно. Българският нападател Валери Божинов влезе в игра в 73-ата минута, заменяйки Муриел.

Аталанта – Сиена 1-2
Киево – Катания 3-2
Чезена – Болоня 0-0
Удинезе – Парма 3-1
Новара – Дженоа 1-1