Норич шокира Тотнъм като гост, Нюкасъл и Евертън бият у дома

18:54, 9 апр 2012, Автор: , Преглеждания:61

снимка: REUTERS/Paul Hackett

Отборът на Норич хвърли бомбата още в началото на 33-ия кръг на Премиършип, след като победи с 2-1 като гост тима на Тотнъм. По този начин момчетата на Хари Реднап поставиха под сериозна въпросителна участието си в Шампионската лига, след като Нюкасъл победи Болтън с 2-0 и настигна „шпорите“.

Срещата започна чудесно за гостите, след като в 13-ата минута Антъни Пилкингтън се възползва от грешка на Уокър и Кинг и от няколко метра разстреля Фридъл за 1-0. В 32-ата „канарчетата“ искаха дузпа за задържане на Кинг срещу Холт, но съдията не наду свирката. Последва атака на домакините секунди след това и Ливърмор даде чудесен пас по земя към Джърмейн Дефоу, който успя да прехвърли технично стража на Норич и изравни за 1-1.

В 58-ата минута момчетата на Пол Ламбърт отново имаха възможност да поведат, след като Холт подаде отлично към Джонсън, но той стреля неточно от няколко метра. Шест след това Гарет Бейл нямаше късмет, след като при един негов страхотен шут кълбото намери напречната греда. В 66-ата гостите върнаха преднината си след великолепен гол на Елиът Бенет, който напредна сам и с диагонален изстрел от границата на пеналта не остави шанс на Фридъл.

Отборът на Нюкасъл се възползва от грешката на Тотнъм и се изравни с „шпорите“, след като надделя с 2-0 над Болтън като домакин. По този начин „свраките“ вече са с 59 точки, с колкото са и лондончани, които заемат четвъртото място. Двете попадения на „Спортс Дайрект Арена“ вкараха Хатем Бен Арфа, който бе точен в 73-ата минута и Папис Сисе, разписал се десет след това. За гостите цял мач записа Мартин Петров.

В последния ранен мач от днес Евертън надделя над Съндърланд с 4-0 на „Гудисън парк“. Магай Гай отбеляза първия си гол във Висшата лига, след като в 52-ата минута направи добавка след спасяване на Миньоле. Само в рамките на две минути – между 75-ата и 76-ата, „карамелите“ вкараха още две попадения след точни изстрели на Пиенаар и Осман. Крайното 4-0 оформи Виктор Анишебе в 81-ата.