Лион на финал за Купата на Франция след разгром в Корсика

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
00:25, 11 апр 2012, Автор: , Преглеждания:51

снимка: PHILIPPE MERLE/AFP/Getty Images

Отборът на Лион се класира за финала на Купата на Франция, след като в първия полуфинал разгроми като гост третодивизионния Газелек Аячо с 4-0. В спора за трофея „хлапетата“ очакват победителя от утрешния сблъсък между Кювили и Рен.

Корсиканците успяха да удържат равенството през първото полувреме, но в 38-ата минута остана с десет души след червен картон на Колине. Четвърт час след почивката младата звезда на лионци Александър Лаказет откри резултата. В 74-ата минута аржентинският нападател Лисандро Лопес удвои аванса на гостите, решавайки всичко в този мач.

В последните десетина минути момчетата на Реми Гард довършиха съперника си с още две попадения. Първо в 80-ата резервата Клеман Грьоние направи разликата класическа, а в последната Бафетимби Гоми реализира за крайното 4-0.