Лудогорец е първият финалист за Купата след разгром в Симитли

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
17:47, 11 апр 2012, Автор: , Преглеждания:45

Отборът на Лудогорец е първият финалист за Купата на България, след като очаквано надделя с 4-1 при визитата на втородивизионния Септември Симитли. Разградчани ще спорят за трофея срещу победителя от мача Литекс – Локомотив Пловдив.

Гостите можеха да открият резултата в 26-ата минута, след като Марселиньо получи хубав пас, но пропусна, след което Димо Бакалов стреля при паднал вратар, но защитник на домакините изчисти от голлинията с глава. Десет след това Марселиньо изведе Кабаселе, който стреля технично, но вратарят Ганев изби, Топката, обаче, стигна до Иван Стоянов, който бе точен за 1:0.

Малко след почивката „орлите“ вкараха втори гол, след като Стоянов центрира отдясно към Кашчелан на далечната греда, а черногорецът върна леко назад към Кабаселе, който отбеляза безпроблемно за 2-0. В 59-ата Станислав Генчев отправи мощен шут от 15 метра, но нацели напречната греда. Само секунди по-късно появилият се като резерва финландец Теро Мантула реши да върне топката към Голубович, който бе малко позадрямал и кълбото влетя в мрежата му – 1-2.

Последва лек натиск на домакините, но в 76-ата минута Кабаселе подаде отлично към Стоянов, който с техничен изстрел доведе нещата до 3-1. 120 секунди след това пробив на Бакалов отляво завърши с избиване на Веско Ганев, но Михаил Александров бе на точното място и с глава увеличи резултата на 4-1.

Септември – Ганев – Илиев, Кацарски, Коемджиев, Тодоров (32 Попвасилев) – Балтов, Гущеров, Мангурев (46 Михайлов), Костурков, Лулейски (64 Топузов) – К.Стоянов

Лудогорец – Голубович – Минев, Гулдан, Генчев, Витиня (46 Шоко) – Ив.Стоянов, Дяков (53 Мантула), Кашчелан, Бакалов – Марселиньо (60 Александров), Кабаселе

Главен съдия: Стефан Спасов
Жълти картони: Тодоров, Коемджиев, Балтов, Михайлов (Септември); Генчев, Кашчелан (Лудогорец)