Нешвил и Филаделфия почнаха с победи в битката за Купа Стенли

Публикувано в: Зимни, Хокей на лед
06:26, 12 апр 2012, Автор: , Преглеждания:39

снимка: Justin K. Aller/Getty Images

Отборът на Нешвил Предатърс започна с победа в четвъртфиналите на Западната конференция на НХЛ, след като надви с 3-2 като домакин тима на Детройт Ред Уингс.

Пол Гощад даде аванс на „Предаторите“ в седмата минута на първата част, но Хенрик Зетерберг изравни малко след началото на втората третина. Десет минути след това домакините отново излязоха напред след гол на Габриел Бърк. В третата част отново Бърк успя да прати шайбата във вратата на гостите и доведе нещата до 3-1. Томас Холстрьом 127 секунди преди финалната сирена успя да направи загубата на „Червените крила“ по-почетна.

В друг мач от днес Филаделфия надделя с 4-3 след продължение като гост на Питсбърг Пингуинс след феноменален обрат. Домакините започнаха перфектно двубоя и още в първата третина нанизаха три гола чрез Сидни Кросби, Тейлър Кенеди и Паскал Дюпоа. Дани Бриър намали резултата във втората част, а в последната отново Бриър и Брейдън Шен изравниха резултата до 3-3. 143 секунди след началото на овъртайма Якуб Ворачек донесе победата „Летящите“.

В последния двубой от днес в момента играят Ванкувър Канъкс и Лос Анджелис Кингс.