Сити и Арсенал с разгромни победи

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
00:04, 12 апр 2012, Автор: , Преглеждания:84

снимка: Laurence Griffiths/Getty Images

Манчестър Сити се възползва по максимален начин от грешката на градския съперник Юнайтед и разгроми с 4-0 тима на Уест Бромич в двубой от 33-ия кръг на Премиършип. По този начин момчетата на Роберто Манчини стопиха пасива си от първото място на пет точки.

Резултатът бе открит още в 6-ата минута от Серхио Агурро, а останалите голове паднаха през второто полувреме. В 54-ата отново Агуеро бе точен за 2:0, в 61-ата Тевес показа защо има място в Сити и направи резултата класически, а само 180 секунди по-късно Давид Силва оформи разгромното 4:0.

Арсенал също нямаше проблеми в своя мач от 33-ия кръг и победи Уулвърхемтън с 3:0, за да се утвърди на третото място. „Вълците“ обаче бяха с човек по-малко още от 8-ата минута, когато Басонг получи директен червен картон и напусна терена. Беше отсъдена и дузпа, която Робин ван Перси реализира с лекота. Само две минути по-късно и Тио Уолкът се възползва от шока на съперника и покачи на 2:0. В 69-ата Йоси Бенаюн оформи класическото 3:0.

В последния двубой за вечерта Куинс Парк разби Суонси в Лондон с 3-0. Джоуи Бартън откри резултата в края на първата част, а след почивката Джейми Маки и Акош Бушаки решиха всичко с нови две попадения в актива на“рейнджърите“.