Рейнджърс поведе на Отава за Купа Стенли, Бостън и Сан Хосе също бият

Публикувано в: Зимни, Избрано, Хокей на лед
06:48, 13 апр 2012, Автор: , Преглеждания:79

снимка: Bruce Bennett/Getty Images

Ню Йорк Рейнджърс започна чудесно участието в плейофите за Купа Стенли, след като надделя с 4-2 като домакин над Отава Сенатърс в първи четвъртфинален мач от Източната конференция и по този начин поведе с 1-0 в серията.

Резултатът бе откри в 12-ата минута след гол на Райън Калахън, а в последните три минути и половина на втората част домакините решиха всичко с нови две попадения на Мариан Габорик и Брайън Бойл. 135 секунди след началото на последната третина Ричърдс се възползва от асистенция на Хагелин и доведе нещата до 4-0. В последните десет минути „Сенаторите“ върнаха два гола, които бяха дело на Даниел Алфредсон и Ерик Кондра.

Шампионът Бостън Бруинс започна с победа защитата на своя трофей, след като надви много трудно с 1-0 след продължение тима на Вашингтон Кешитълс като домакин. В герой за „Мечоците“ се превърна Крис Кели, който отбеляза единствения гол в мача само 78 секунди след началото на овъртайма.

Сан Хосе Шаркс имаше нужда от две продължения, за да победи с 3-2 като гост тима на Сейнт Луис Блус в четвъртфинален сблъсък от Западната конференция. Патрик Берглунд вкара двата гола за домакините, докато за „Акулите“ Мартин Хавлат и Андрю Десярдинс реализираха двете попадения в редовното време. В 3,34-ата минута на втория овъртайм Хавлат отново успя да отбележи и да донесе победата на Сан Хосе.