Реал се измъчи за 3:1 над Хихон преди „Ел Класико“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
22:50, 14 апр 2012, Автор: , Преглеждания:69

снимка: AP Photo/Alberto Di Lolli

Отборът на Реал Мадрид направи нова крачка към титлата в Испания, след като спечели трудна победа с 3-1 над Спортинг Хихон в мач от 33-ия кръг на Примера дивисион, игран на „Сантяго Бернабеу“.

Домакините натиснаха съперника си още от началото, но сгъстената защита на гостите не оставяше пространства за мадридчани, които така и не успяха да стигнат до гол в първия половин час. Така дойде 30-ата минута, в която Оскар Трехо проби в наказателното поле и падналият на земята Серхио Рамос игра с ръка, което накара Перес Монтеро да посочи бялата точка. Мигел де лас Куевас не сгреши от 11-те метра и даде изненадващ аванс на астурийци.

Момчетата на Жозе Моуриньо успяха бързо да реагират и в 37-ата Гонсало Игуаин засече с глава отлично центриране на Серхио Рамос, възстановявайки статуквото в резултата. Минутка преди края на първата част Нури Шахин можеше да направи обрата пълен, но изстрелът му от фаул нацели напречната греда.

Веднага след почивката Моу пусна в игра Бензема и Ди Мария, заменяйки Шахин и Кайехон. Именно аржентинското крило можеше да получи дузпа в 63-ата минута, след като бе съборен от Лора, но реферът прецени, че няма нарушение. Осем след това Роналдо пусна хитро топката към Игуаин, но нападателят шутира покрай десния стълб на Пабло.

В 74-ата минута Реал превзе крепостта на Спортинг за втори път, след като Ди Мария центрира към Роналдо, който стреля отлично с глава. Вратарят на хихонци отклони леко топката, но тя се удари в страничния му стълб и се оплете в мрежата. Пет след това капитанът на гостите Канея събори Ди Мария и получи втори жълт картон. В 82-ата „белият“ балет реши всичко, след като Йозил подаде прекрасно към Бензема, който с техничен шут отбеляза за 3-1.

С тази победа Реал увеличи актива си на 85 точки и вече е на седем от Барселона, който след малко гостува на Леванте в другия съботен мач от кръга. Хихон остава предпоследен в класирането с 28 пункта и с илюзорни шансове за оцеляване.