Суонси и УБА с ценни домакински победи в Премиършип

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
18:51, 14 апр 2012, Автор: , Преглеждания:39

снимка: Michael Steele/Getty Images

Отборът на Суонси си гарантира спокойни дни в края на сезона в Англия, след като в мач от 34-ия кръг на Премиършип надделя с класическото 3-0 над Блекбърн на своя „Либърти Стейдиъм“. По този начин „лебедите“ увеличиха актива си на 42 точки и се изкачиха на 13-о място, докато Роувърс е на предпоследна позиция с 28 пункта.

Домакините успяха да открият резултата в 35-ата минута, след като исландският национал Гълфи Сигурдсон стреля чудесно от дистанция и намери мрежата на Робинсън. Малко преди почивката момчетата на Брендън Роджърс удвоиха аванса си, след като Нейтън Дайър се разписа отблизо. В 63-ата минута интригата в мача бе убита след автогол на Скот Дан.

Отборът на Уест Бромич също си осигури оставането в елита, след като надделя с минималното 1-0 над Куинс Парк на своя „Дъ Хоутърс“. Единственото попадение в двубоя бе дело на Греъм Дорънс, който се разписа със страхотен далечен шут в средата на първото полувреме.

В последния мач за днес Съндърланд и Уулвърхемптън приключиха при нулево реми на „Стейдиъм ъф Лайт“.