Отава, Чикаго и Бостън бият след продължение в Купа Стенли

Публикувано в: Зимни, Хокей на лед
09:33, 15 апр 2012, Автор: , Преглеждания:56

снимка: Bruce Bennett/Getty Images

Отборът на Отава Сенатърс постигна изненадваща победа с 3-2 след продължение като гост на Ню Йорк Ренджърс и по този начин изравни четвъртфиналната серия в Източната конференция на 1-1 успеха.

Антон Стралмън даде аванс на домакините през първата част, но Ерик Карлсон изравни за канадския тим през втората. В началото на последната третина Брайън Бойл отново върна предимството на „Рейнджърите“, но Ник Фолино доведе нещата до 2-2. Крис Нийл се превърна в герой за „Сенаторите“, след като се разписа 77 секунди след началото на продължението.

Чикаго Блекхоукс също изравни резултата срещу Финикс Койотис на 1-1, след като спечели втория сблъсък с 4-3 като гост след продължение. Още в третата минута Брайън Бъкел даде аванс на „Черните ястреби“, но до края на първата част домакините направиха обрат след попадения на Рафи Торес и Антоан Вермет. Във втората третина Брендън Болиг изравни резултата за 2-2, но малко след това Вермет се разписа за втори път и върна предимството на „Койотите“. Само шест секунди преди края на мача Патрик Шарп спаси Чикаго от загуба, а в 11-ата минута на овъртайма Бикъл донесе успеха на гостите.

Сейнт Луис победи Сан Хосе Шаркс с 3-0 като домакин и също изравни сблъсъка на 1-1 успеха. Победата за домакините дойде след по един гол в трите части на двубоя. Попаденията за Блус бяха дело на Владимир Соботка, Дейвид Бейкс и Анди МакДонълд.

В последния мач от тази нощ шампионът Бостън надигра с 2-1 след две продължения тима на Вашингтон Кепитълс като гост. Трой Броуър даде преднина на домакините малко преди края на втората третина, а Беноа Пулио изравни за „Мечоците малко след средата на последната част. Три минутки след началото на втория овъртайм Бруинс стигнаха до успеха след гол на Никлас Бекстрьом. Резултатът в серията е 1-1.