Спартак и Динамо с ценни три точки в Русия

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
23:32, 15 апр 2012, Автор: , Преглеждания:41

снимка: Dmitry Korotayev/Epsilon/Getty Images

Отборът на Спартак Москва спечели важна победа с 2-0 над Рубин Казан в мач от 39-ия кръг на първата осмица на руската на Премиер лига. С този успех момчетата на Валерий Карпин се изкачиха на второ място в класирането с 68 точки.

Днешната победа на столичния тим дойде след голове в последния четвърт час на двубоя. В 75-ата минута чешкият бранител Мартин Сухи даде аванс на московчани. Седем по-късно нигерийският нападател Емануел Еменике сложи точка на спора с второ попадение за Спартак.

Динамо Москва се придвижи на трета позиция в класирането, след като надделя с 1-0 при визитата на Анжи и вече има 66 точки, с колкото е и ЦСКА. Единственото попадение в срещата в Махачкал отбеляза халфът Владимир Риков.