След Юнайтед Уигън взе скалпа и на Арсенал (ВИДЕО)

04:24, 17 апр 2012, Автор: , Преглеждания:51

снимка: AP Photo/Alastair Grant

Отборът на Уигън даде сериозна заявка за оцеляване в английския елит, след като изненада неприятно Арсенал, побеждавайки го с 2:1 на неговия стадион „Емирейтс“ в мач от 34-ия кръг на Премиършип. Този успех на момчетата на Роберто Мартинес идва само няколко дни след победата с 1-0 над Манчестър Юнайтед.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за домакините, които поведоха в резултата още в седмата минута, след като при една чудесна контра Ди Санто остана очи в очи с Шчесни, преодоля го с прехвърлящ удар, след което довкара топката в мрежата. 60 секунди по-късно Виктор Моузес проби по левия фланг и центрира към МакАртър, който не улучи добре топката, но тя стигна до Гомес, който реализира за 2-0.

Още в 21-ата минута“артилеристите“ намалиха резултата, след като Томаш Росицки центрира от дясно в наказателното поле, където най-съобразителен бе Томас Вермален, който засече топката с глава за 1:2. До края на полувремето Арсенал бе пълен господар на терена, но атаките на домакините се разбиваха в добре организираната защита на Уигън.

След почивката картината на терена не се промени и „топчиите“ продължиха да имат доминация. В 58-ата минута Андре Сантос направи непростим пропуск отблизо, а минута по-късно гостите бяха близо до трети гол, след като Моузес остана сам срещу Шчесни, но не успя да го преодолее. Вкрайна сметка до ново попадение в мача не се стигна и така Уигън си тръгна с трите точки от Лондон, нанасяйки едва третата загуба на Арсенал на „Емирейтс“ от началото на сезона.

След това поражение Арсенал остава на 3-о място във временното класиране на Премиършип с актив от 64 точки, а Уигън се изкачи на 16-а позиция с 34 пункта.