С късен гол на Хара Бостън удари Вашингтон като гост

Публикувано в: Зимни, Избрано, Хокей на лед
07:12, 17 апр 2012, Автор: , Преглеждания:86

снимка: AP Photo/Nick Wass

Шампионът Бостън Бруинс поведе с 2:1 победи срещу Вашингтон Кепитълс в осминафиналната серия за Купа Стенли в НХЛ, след като спечели с 4:3 гостуването си във „Веризън Сентър“ тази нощ в мач номер 3.

Домакините успяха да поведат в резултата след гол на Александър Сьомин в 16-ата минута на първата част. Само 35 секунди след началото на втората третина Рич Певърли изравни за „Мечоците“, но 13 секунди по-късно Алекс Овечкин върна преднината на „Столичани“. В средата на втората част Бостън отново се добра до реми след попадение на Даниел Пейл.

Минутка след началото на последната третина Брайън Ролстън донесе пълния обрат за гостите, вкарвайки за 3-2. В 14-ата минута, обаче, Бруукс Лейч възстанови статуквото в двубоя, реализирайки за 3-3. Само 113 секунди преди финалната сирена Здено Хара донесе ценната победа на Бруинс.

В друга среща от днес Ню Йорк Рейнджърс надделя над Отава Сенатърс с 1-0 като гост и вече води с 2-1 победи в серията на Изток. Единственото попадение в срещата реализира Брайън Бойл, който бе точен 7,35 минути след началото на третата част.