Вашингтон и Ню Джърси изравниха сериите срещу Бостън и Флорида

Публикувано в: Зимни, Хокей на лед
06:21, 20 апр 2012, Автор: , Преглеждания:50

снимка: AP Photo/Evan Vucci

Вашингтон Кепитълс удари шампиона в НХЛ Бостън Бруинс с 2-1 в четвъртия мач между двата отбора от първия кръг на плейофите за Купа Стенли. По този начин „Столичани изравниха серията на 2-2 успеха.

Само 82 секунди след началото на срещата домакините вече бяха напред в резултата след гол на Маркус Йохансон. „Мечоците“ успяха да изравнят в 13,12-ата минута, след като Рич Певърли отбеляза в мрежата на Брейдън Холтби. Малко преди края на втората третина Александър Сьомин донесе победата на Вашингтон.

Ню Джърси Девилс разби Флорида Пантърс с 4-0 в друга среща от тази нощ, довеждайки серията до 2-2 успеха. „Дяволите“ поведоха след гол на Зак Парис в седмата минута на втората част. В последната третина Стийв Берние, Травис Заяц и Иля Ковалчук оформиха крайната победа на домакините.

В най-интересния мач Финикс Койотис надви с 3-2 след продължение тима на Чикаго Блекхоукс като гост. По този начин „Койотите“ дръпнаха с 3-1 победи.

В момента се играе двубоят Сан Хосе – Сейнт Луис.