Левски на финал в Балканската лига!

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа, Избрано
20:00, 21 апр 2012, Автор: , Преглеждания:46

Отборът наЛевски се класира за финала на  Балканската лига, след като спечели първия полуфинал в турнира срещу действащия шампион Фени Индустри с 86-76.  В понеделник Левски ще спори за трофея с победителя от мача Галил Гилбоа – Апоел Тел Авив.

Македонците започнаха по-добре мача и след силна игра на българския национал Иван Лилов успяха да спечелят първата четвърт с 20-15. През втората част звездата на „сините“ Аарън Харпър наниза няколко важни коша и столичани обърнаха резултата, за имат аванс от една точка на почивката – 40-39.

Фени успя да дръпне с 51:44 до средата на третия период, но в последните пет минути на частта момчетата на Тити Папазов доведоха нещата до 63:55 в своя полза. След отлична игра на Маркъс Хол Левски дръпна с 68-57 и до края на срещата не изпусна инициативата, за да се класира за финала на Балканската лига.

Аьрън Харпър изигра страхотен мач и завърши с 30 точки за „сините“, а Маркъс Хол и Димитър Ангелов приключиха съответно с по 18 и 13. Българският национал Иван Лилов беше най-резултатен за Фени – 20 точки, а Джарид Фрай и Дарко Соколов добавиха по 19 и 17.