Монпелие дръпна с пет точки на върха във Франция (ВИДЕО)

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
00:28, 22 апр 2012, Автор: , Преглеждания:43

снимка: PASCAL GUYOT/AFP/Getty Images

Отборът на Монпелие направи нова важна крачка към титлата във френската Лига 1, след като в среща от 33-и кръг се наложи с минималното 1-0 над Валансиен на своя „Стад дьо ла Мосон“.

Домакините стигнаха до успеха с гол още в петата минута след късо изпълнение на корнер. Топката бе подаде на Юнес Беланда, който напредна по аутлинията и центрира към Сулейман Камара и нападателят отбеляза от няколко метра за 1-0. С този успех момчетата на Рене Жирар увеличиха актива си на 69 точки и вече са на пет от втория ПСЖ, който има среща по-малко в своя актив.

Шампионът Лил се бетонира в тройката, след като надви с 2-0 като гост тима на Дижон. Попаденията за „песовете“ паднаха в края на първото полувреме, като Рио Мавуба откри резултата в 39-ата минута, а Еден Азар удвои в 45-ата. След тази победа възпитаниците на Руди Гарсия вече имат 62 точки.

Брест – Рен 0-1
Каен – Сент Етиен 1-4
Евиан – Тулуза 2-1
Бордо – Марсилия 2-1
Ница – Оксер 1-0