Сити само на три точки от Юнайтед след успех над „вълците (ВИДЕО)

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:54, 22 апр 2012, Автор: , Преглеждания:48

снимка: IAN KINGTON/AFP/Getty Images

Отборът на Манчестър Сити е вече само на три точки от Манчестър Юнайтед, след като надделя с 2-0 при визитата си на Уулвърхемптън в мач от 35-ия кръг на Премиършип. С това поражение „вълците“ изпаднаха от елита и от следващия сезон ще се състезават в Чемпиъншип.

„Гражданите“ успяха да открият резултата в 27-ата минута, след като Гаел Клиши намери Серхио Агуеро зад защитата на домакините и Кун хладнокръвно реализира за 1-0. В 74-ата Лий Пробърт даде съмнителен фаул на гостите за контакт срещу Тевес. Последва бързо изпълнение и Тевес подаде перфектно към Самир Насри, който от десетина метра разстреля Де Врийс за 2-0.

В другия двубой от Премиършип Ливърпул отново стана за срам, след като падна на „Анфийлд“ с 0-1 от средняка Уест Бромич. Голът за „албионците“ отбеляза Петер Одемуинги, който бе точен четвърт час преди последния съдийски сигнал.