Интер превзе „Фриули“ и гледа към ШЛ след грешките на Лацио и Рома

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
18:18, 25 апр 2012, Автор: , Преглеждания:56

снимка: Dino Panato/Getty Images

Отборът на Интер спечели изключително важна победа, след като в дербито на отложения 33-и кръг на Серия А надделя с 3-1 при визитата си на Удинезе. По този начин „нерадзурите“ се изкачиха на шесто място в класирането с 52 точки, докато домакините са пети със същия актив.

Мачът започна перфектно за „фриуланите“, след като още в шестата минута Данило откри резултата след подаване на Армеро. Само четири след това Снайдер изравни след чудесен шут извън пеналта. В 28-ата минута отново холандският халф се разписа след асистенция на Милито, за да направи обрата пълен. Девет по-късно момчетата на Андреа Страмачони решиха всичко с трето попадение след чудесна контра и пас на Гуарин към Алварес, който матира Ханданович.

Третият в класирането тим на Лацио допусна сензационна загуба с 1-2 на почти изпадналия отбор на Новара. Въпреки поражението римляните все още са трети с 55 точки. Домакините поведоха след автогол на Диаките в 35-ата минута, но 120 секунди по-късно Кандрева изравни. Маскара донесе успеха на Новара в 79-ата минута след чудесно изпълнение от фаул.

Наполи се изкачи на четвърта позиция с 54 точки, след като надделя с 2-0 при визитата си на Лече. За домакините Валери Божинов влезе като резерва в 72-ата минута. Марек Хамшик даде аванс на неаполитанци още в петата минута, а Единсон Кавани реши всичко с гол в началото на второто полувреме.

Рома се смъкна на седма позиция с 50 пункта, след като падна с 1:2 от Фиорентина на своя „Стадио Олимпико“ с късен гол в добавеното време. Гостите от Флоренция поведоха още във 2-ата минута след красиво попадение на Стеван Йоветич, но Франческо Тоти изравни с малко случаен гол, след като отклони удар на Фернандо Гаго. В 90-ата минута обаче Андреа Лацари донесе трите точки за „виолетовите“.

В другите два мача от днес Парма победи Палермо с 2-1 като гост, а Сиена и Болоня завършиха наравно 1-1.