Рейнджърс елиминира Отава след 2:1 в седмия мач

Публикувано в: Зимни, Избрано, Хокей на лед
07:37, 27 апр 2012, Автор: , Преглеждания:39

снимка: REUTERS/Ray Stubblebine

Отборът на Ню Йорк Рейнджърс се класира за полуфиналите на Източната конференция в плейофите за Купа Стенли. „Рейнджърите“ надделяха с 2-1 над Отава Сенатърс в решителния седми мач и след успех с 4-3 победи продължават в следващата фаза.

И трите попадения в двубоя паднаха във втората третина. Домакините успяха да поведат в петата минута след гол на Марк Стаал, който се възползва от асистенция на Райън Калахън. Само две по-късно авансът на Ню Йорк бе удвоен след точен изстрел на Дан Жирарди и пас на Брайън Дубински. В 12-ата минута Даниел Алфредсон върна надеждите на „Сенаторите“, но до изравняване така и не се стигна.

Във втория кръг на плейофите Рейнджърс ще се изправят срещу Вашингтон Кепитълс, който елиминира шампиона Бостън Бруинс.

В друга среща от днес Ню Джърси Девилс надделя с 3-2 като гост на Флорида Пантърс след две продължения. По този начин „Дяволите“ се класираха за следващия етап след 4-3 успеха в серията.