Зенит с втора поредна титла в Русия!

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
22:46, 28 апр 2012, Автор: , Преглеждания:47

В мач от 41-ия кръг на руското футболно първенство отборът на Зенит победи Динамо Москва с 2:1 и три кръга преди края си осигури шампионската титла на Русия. След днешната си победа Зенит има 84 точки, а вторият във временното класиране Динамо е с 69, с колкото е и ЦСКА. Воденият от италианския треньор Лучано Спалети тим за втора поредна година печели златните медали в Премиерлигата.

Домакините успяха да поведат в резултата в 30-та минута след гол на полузащитника Роман Широков, а в 36-та руският национален нападател Александър Кержаков увеличи на 2:0 с точен удар от дузпа. Малко преди края на първото полувреме молдовският защитник на московчани Александру Епуряну намали на 1:2.

ЦСКА Москва взе важен успех в битката си за място в Шампионската лига, след като спечели „столичното“ дерби срещу Спартак с 2-1. Зоран Тошич даде аванс на символичните домакини в средата на първата част, но Артьом Дзюба изравни секунди преди почивката. В 57-ата минута Тошич се превърна в герой за „армейците“, отбелязвайки и второто попадение за своите.

В третото голямо дерби на кръга Анжи удари Локомотив Москва с 3-1 у дома. Бурлак си отбеляза автогол в 25-ата минута и по този начин тимът от  Махачкала поведе в резултата, но шест след това Глушаков изравни. През второто полувреме бившата звезда на Барселона и Интер – Самуел Ето’О отбеляза две попадения и донесе трите точки  на домакините.

В последната среща Рубин и Кубан приключиха при равенство 1-1.