Монпелие с нова важна стъпка към златото в Лига 1 (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Франция, Футбол Свят
05:13, 28 апр 2012, Автор: , Преглеждания:44

снимка: REUTERS/Bruno Martin

Отборът на Монпелие направи поредната си крачка към сензационната титла във Франция, след като надделя с минималното 1-0 при тежкото гостуване на Тулуза в среща от 34-ия кръг на Лига 1.

Единственото попадение за успеха на тима на Рене Жирар падна само 180 секунди след началото на двубоя. Мароканската звезда на гостите Юнес Беланда получи топката след изпълнение на тъч, направи чудесен пробив и със страхотен шут от 13 метра намери мрежата на домакините. В 58-ата минута голмайсторът на лидера във Франция Оливие Жиру пропусна дузпа, но това не се оказа фатално за тима му. След този успех Монпелие вече има пет точки аванс пред втория ПСЖ, който е с мач по-малко.

В другия петъчен мач Лориен взе важен успех в битката си за оцеляване, след като надделя над четвъртфиналиста в Шампионската лига Марсилия с 2-1. Мвуемба даде аванс на домакините малко преди почивката с гол от дузпа, а шест минути след началото на втората част Моне-Паке удвои. В 78-ата Матю Валбуена реализира почетното попадение за тима на Дидие Дешан.