Левски спаси сезона, би ЦСКА с 1:0 за кеф на феновете си

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България, ЦСКА
19:36, 29 апр 2012, Автор: , Преглеждания:364

снимка: Livesport.bg

Отборът на Левски спаси сезона и зарадва своите фенове, след като спечели 129-ото „вечно дерби“ срещу ЦСКА в българския елит, надделявайки с минималното 1-0 на стадион „Васил Левски“ в среща от 26-ия кръг на А група. Единственото попадение реализира Кристовао Рамос в 50-ата минута.

„Армейците“ можеха да поведат в резултата още в третата минута, след като Мораеш финтира Пинто отляво, след което центрира към Дюлгеров, но халфът стреля с глава в аут. Осем по-късно символичните гости организираха чудесна контра и Мораеш подаде към Присо, но крилото шутира много неточно по диагонала в аут. В 25-ата минута Пламен Илиев изпусна топката при едно центриране от фаул на Галчев, но от много малък ъгъл Бандаловски отправи удар в аут.

Едва 180 секунди преди почивката бе по-първият сериозен шут на домакините към вратата на Мболи, но алжирецът улови шута на Калво. След това стражът подари топката на Старокин, който стреля от около 35 метра, но Мболи отново спаси. В следващата атака на „червените“ Антон Карачанаков отправи много красив удар към горния ляв ъгъл на Илиев, но капитанът на „сините“ не трепна.

Само 39 секунди след почивката Мораеш стреля много опасно, но вратарят на Левски спаси. Веднага след това Карачанаков отправи истински снаряд към вратата на домакините, но топката нацели напречната греда. В последвалата атака на „сините“ Йовов можеше да накаже грешка на „армейската“ защита, но Мболи спаси изстрела на нападателя.

В 50-ата минута момчетата на Ясен Петров успяха да поведат в резултата, след като Старокин пробва далечен шут, кълбото рикошира в Грънчов и отиде в краката на Рамос. Гологлавият португалец показа класа и с техничен изстрел преодоля Райс Мболи за 1-0. Четвърт час по-късно Мораеш овладя един дълъг пас, премина през Иванов и отправи хубав удар, но в ръцете на Илиев.

В следващите минути, между 65-ата и 68-ата, ЦСКА имаше претенции за две дузпи. Първо за фаул на Мюлдер срещу Карачанаков, а след това и за нарушение на стража Илиев срещу Мораеш. И при двете ситуации, обаче, Николай Йорданов правилно не посочи бялата точка. Следващото положение за лидера в А група бе чак в 88-ата минута, след като Крачунов получи топката в малкия пеналт и стреля силно, но Илиев блестящо изби и запази аванса на „сините“.

51-ата победа на Левски над ЦСКА увеличи актива на домакините на 53 точки и те се завърнаха на четвърто място в класирането. „Червените“ остават начело в подреждането с 63 пункта, но авансът им пред Лудогорец бе смъкнат на пет точки.

Левски – Илиев – Мюлдер, Диамутен, Иванов, Пинто – Димов, Гаджев, Старокин (69 Жуниньо) – Калво (82 Милиев), Йовов (74 Цветков), Рамос

ЦСКА – Мболи – Бандаловски, Грънчов, Крачунов, Трифонов – Янчев, Дюлгеров (87 Паун), Галчев – Карачанаков (69 Костов), Мораеш, Присо

Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Гаджев, Старокин, Димов, Калво, Милиев, Мюлдер, Илиев, Рамос (Левски); Дюлгеров, Мораеш (ЦСКА)