Евтимов остана със сребро от Юрочалъндж, Гларуса четвърти

Публикувано в: Баскетбол, Европа
11:22, 30 апр 2012, Автор: , Преглеждания:50

Илиан Евтимов и неговият Елан Шалон загубиха финала на третия по сила баскетболен турнир на Стария континент – „Юрочалъндж“. В мача за трофея в Дебрецен френският тим отстъпи на Бешикташ с 86:91 точки. За Евтимов и съотборниците му остава утехата от спечелената купа на Франция по-рано този сезон.

Българинът игра добре, като се отличи с 12 точки, 8 борби и 2 асистенции. Иначе най-резултатен за френския тим бе Стед Чикамбу с 19 точки. За Бешикташ Попс Менса-Бонсу бе над всички с дабъл-дабъл от 26 точки и 20 борби. Наградата за MVP (Най-полезен играч) на финалите пък отиде именно при Менса-Бонсу.

Унгарският Солнок с българина Христо Николов в състава си загуби от руския Триумф с 87:94 в мача за третото място. Гларуса завърши с 3 борби и 5 асистенции, но не успя да реализира нито една точка при десетте си опита за стрелба от полето за 24:08 минути в игра.Четири минути преди края Солнок водеше с 81:74, но допусна обрат. Гардът Оби Тротър беше най-полезен за „маджарите“ с 33 точки. За победителите се отличи Девън Джеферсън с 37 точки и 10 борби.