Лукойл и Левски почнаха с безпроблемни победи в плейофите

Публикувано в: Баскетбол, България
21:12, 1 май 2012, Автор: , Преглеждания:43

Шампионът Лукойл-Академик започна с очаквана победа четвъртфиналните плейофи в Националната баскетболна лига, след като надделя с лекота с 94-69 при домакинството си на Черноморец. По този начин момчетата на Марин Докузовски поведоха с 1-0 в серията, а вторият мач е утре в 17.00 часа отново в залата в Правец. При нов успех „студентите“ ще се класират за следващата фаза.

Бруно Шундов бе най-полезен за домакините, след като завърши с дабъл-дабъл от 23 точки и 10 борби. Ламонт Мак се отчете с 21 пункта, а Божидар Аврамов добави 13 и 7 асистенции. За бургазлии отново Кирил Павловски бе най-добър с 23 точки и 9 борби. Константин Коев се отчете с 11 пункта, а Деян Дунович добави 10.

Другият основен претендент за титлата в България – Левски, също тръгна с победа, след като в зала „Универсиада“ се наложи с 92-76 над Спартак. Вторият мач в серията е на трети май от 18.00 часа в Плевен.

Аарън Харпър и Васил Евтимов нанизаха по 15 точки за победителите, като вторият добави и 11 борби за своя дабъл-дабъл. Димитър Ангелов се включи с 13 точки, а дебют направи Чавдар Костов, който игра 23 минути и записа 9 точки и 4 борби. За гостите Александър Дяковски бе над всички с 24 точки (6/8 от тройката), а също така добави и 4 асистенции. Тодор Тодоров се отчете с 15 точки и 9 борби.