Ямбол с труден успех над Балкан, Черно море би Рилецо насред Самоков

Публикувано в: Баскетбол, България
21:30, 1 май 2012, Автор: , Преглеждания:42

снимка: Sportsimages.bg

Отборът на Ямбол постигна трудна победа с 81-74 при домакинството си на Балкан в първия четвъртфинален мач между двата отбора. Срещата в зала „Диана“ бе много оспорвана, а момчетата на Иван Чолаков изтръгнаха успеха в края на двубоя. Вторият сблъсък от серията е в четвъртък и ще се проведе в Ботевград.

Майк Джефърсън изигра много добър мач за победителите и наниза 20 точки. Традиционно силен бе и Станислав Говедаров, който се включи с 18 точки, а с 14 плюс 4 асистенции се отчете Мартин Дурчев. За гостите Айзая Мартин наниза 21 пункта и хвана 5 борби. Димитър Филипов регистрира 11 точки, а с 10 завърши Станимир Маринов, който грабна и 7 отскочили топки.

В последния четвъртфинал Евроинс Черно море надигра Рилски спортист със 76-75 като гост, поднасяйки изненадата днес. Среща № 2 в серията е в четвъртък от 18.00 часа, а при победа „моряците“ ще се класират за полуфиналите.

Георги Давидов направи силен мач за победителите и завърши с дабъл-дабъл от 19 точки и 15 борби. Джими Хънт бе на ниво със своите 16 пункта, а Тихомир Желев добави 12. За домакините силно се представи Станислав Ваклинов, който отбеляза 19 точки. Бранко Миркович се отчете с 16, а 12 отбеляза Христо Захариев.