Аякс с втора поредна титла в Холандия!

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят, Холандия
23:08, 2 май 2012, Автор: , Преглеждания:48

снимка: OLAF KRAAK/AFP/Getty Images

Отборът на Аякс спечели втора поредна титла в холандската Ередивизие, след като записа 13-и пореден успех в първенството, надделявайки с 2-0 над ВВВ Венло в мач от предпоследния 33-и кръг. По този начин амстердамци са недостожими на върха на класирането и грабнаха 31-а титла на Холандия в клубната си история.

Момчетата на Франк Де Бур успяха да открият резултата още в осмата минута след попадение на Сим Де Йонг. В 58-ата отново Де Йонг бе в прегръдките на своите съотборници, след като се разписа след асистенция на Айсати.

Фейенорд остава на второ място с 67 точки, след като разгроми с 4-1 тима на Хераклес като домакин. Халфът Отман Бакал се възползва от пас на Шакен и отбеляза още в 11-ата минута, а Кабрал, Сисе и Шакен решиха всичко с три бързи попадения след почивката. В 72-ата минута Овертуум реализира почетния гол за гостите.

ПСВ запази третата си позиция, след като разби АДО Ден Хааг с 5-0 и вече има 66 пункта. Резултатът до почивката бе 2-0 в полза на айндховенци след голове на Ленс и Тойвонен. През второто полувреме Тойвонен, Лабяд и Мертенс оформиха крайното 5-0.

Твенте продължи да затъва, след като в истински голов екшън падна с 3-4 от Хееренвеен в дербито на кръга, а Николай Михайлов изигра цял мач за домакините. Люк Де Йонг вкара голове в петата и 20-ата минута, за да даде аванс от две попадения на тима на Стийв МакЛарън, а Дост намали в 22-ата за гостите. След почивката Хееренвеен направи страхотен обрат и след два гола на Асайди и един на Нарсинг доведе нещата до 4-2. Дъглас в добавеното време оформи крайното 3-4.

Грьонинген – НАК Бреда 1-1
Утрехт – Витес 2-2
НЕК Наймеген – АЗ Алкмаар 1-1
Ваалвайк – Рода 5-2