Джиджи Буфон закопа Юве срещу Лече

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
00:00, 3 май 2012, Автор: , Преглеждания:60

Отборът на Ювентус изпусна Лече на собствения си стадион, завършвайки наравно 1:1 и по този начин авансът му на върха на класирането бе намален само на точка.

Мачът започна перфектно за „Старата госпожа“ и още в 8-та минута Клаудио Маркизио откри резултата след брилянтен пас на Андреа Пирло. В 29-та мин. пък голмайсторът Маркизио намери Артуро Видал, но въпреки красивото си изпълнение, чилийският национал не успя да порази целта.

Втората част също започна добре за Юве,  като Хуан Куедрадо от състава на гостите получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Мартин Касерес. Това сякаш успокои домакините, които така и не натиснаха сериозно да решат мача. Удари на Куалярела и заменилият го по-късно Матри не се превърнаха в гол. А най-чистото положение отново бе пропиляно от Артуро Видал. Така се стигна до 85-та мин., когато вратарят Джанлуиджи Буфон сгреши фатално, като подари една върната му топка на Бартолачи, който озовал се на празна врата, не сгреши и иравни резултата за ужас на целия стадион.

Така интригата в калчото се завърна в пълна степен, като 2 кръга преди края преднината на Юве вече е само една точка и бианконерите имат 78. Въпреки героичната точка, Лече продължава да е в зоната на изпадащите с едва 36т., на 3 от спасението.