Вила удържа Тотнъм, Мартин Петров с гол при реми на Болтън

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Избрано, Футбол Свят
17:59, 6 май 2012, Автор: , Преглеждания:59

снимка: Chris Brunskill/Getty Images

Отборът на Тотнъм пропусна да се изкачи на трето място в Англия, след като завърши наравно 1-1 при визитата на Астън Вила. По този начин лондончани остават четвърти с 66 точки, докато тимът на Стилиян Петров се спаси от изпадане, след като има 38 пункта.

Домакините успяха да поведат в резултата в 35-ата минута, след като младокът Киърън Кларк стреля от 30 метра, топката рикошира във Вилям Гала и излъга Фридъл, попадайки в мрежата му. Малко след това Гарет Бейл можеше да изравни, но Шей Гивън се отличи с фантастично спасяване. Малко след почивката „шпорите“ останаха с 10 души, след като Роуз получи директен червен картон за груб фаул срещу Хътън. В 61-ата минута Лий Пробърт даде дузпа на Тотнъм за нарушение на Дън срещу Сандро. Адебайор не сгреши от бялата точка и изравни резултата. До края на срещата момчетата на Хари Реднап натиснаха „виланите“, но така и не успяха да вкарат втори гол.

Българският национал Мартин Петров вкара гол от дузпа, но неговият Болтън приключи при 2-2 срещу Уест Бромич. По този начин Тротърс вече са с 35 точки, но остават на 18-о място в класирането. Домакините поведоха в резултата в средата на първата част, след като Кевин Дейвис бе съборен в наказателното поле. Мартин Петров вкара дузпата по безмилостен начин, за да даде аванс на Уондърърс. В 72-ата минута Петров центрира остро в пеналта на УБА и Били Джоунс си отбеляза автогол. Малко след това „Торбаланите“ върнаха едно попадение след точен изстрел на Крис Брънт. В последните секунди Морисън вкара втори гол за гостите и оформи крайното 2-2.

Куинс Парк надделя с минималното 1-0 над Стоук с гол на Джибрил Сисе. По този начин Рейнджърс вече са с 37 точки на 16-а позиция, но в последния кръг ще гостуват на Манчестър Сити, който трябва да спечели, за да стигне до титлата.

Фулъм – Съндърланд 2-1
Уулвърхемптън – Евертън 0-0