Монпелие отново е начело във Франция, Лил не се предава

Публикувано в: Избрано, Франция, Футбол Свят
00:35, 8 май 2012, Автор: , Преглеждания:54

снимка: DAMIEN MEYER/AFP/GettyImages

Отборът на Монпелие се завърна на върха във френската Лига 1, след като в дербито на 36-и кръг се наложи с 2-0 при визитата на коравия тим на Рен. По този начин момчетата на Рене Жирар дръпнаха с три точки пред втория ПСЖ.

Домакините можеха да открият резултата в 13-ата минута, но силният шут на Джонатан Питроипа попадна в напречната греда. В 28-ата гостите успяха да поведат, след като Реми Кабела намери Сулейман Камара в пеналта и сенегалецът реализира за 1-0. Седем минути след почивката Реми Кабела стреляв гредата, след което топката се удари във вратаря Костел и попадна в мрежата на бретонците за 2-0.

Шампионът Лил продължава да се бори за по-почетен медал, след като надделя с 3-0 над Каен на своя „Стад Метропол“ и вече има 71 точки, на пет от лидера Монпелие и две от ПСЖ. Тулио Де Мело даде аванс от два гола на „песовете“ след попадения в 26-ата минута от дузпа и в 36-ата след удар с глава. В 60-ата минута Димитри Пайе се възползва от извеждащо подаване на Азар и оформи крайното 3-0.

Оксер – Бордо 2-4
Лориен – Дижон 0-0
Сошо – Нанси 1-0
Сент Етиен – Марсилия 0-0
Тулуза – Ница 0-0