Сити е новият шампион на Англия след уникална драма на „Етихад“ (ВИДЕО)

19:02, 13 май 2012, Автор: , Преглеждания:107

снимка: PAUL ELLIS/AFP/GettyImages

Отборът на Манчестър Сити спечели по изключително драматичен начин титлата в Англия, след като в среща от последния 38-и кръг победи на своя „Етихад“ с 3-2 тима на Куинс Парк Рейнджърс с два гола в добавеното време на мача. Шампионът Манчестър Юнайтед надделя с 1-0 при визитата си на Съндърланд, но това се оказа пиров успех за „червените дяволи“.

Домакините очаквано започнаха с натиск двубоя, но трудно стигаха до сериозни опасности пред Кени. В 24-ата минута гостите дори имаха шанс за гол, но Харт спаси опасен изстрел от фаул на Сисе. Четвърт час след това Яя Туре даде гениален пас към Пабло Сабалета, а аржентинецът отправи шут от труден ъгъл. Стражът на лондончани изби, но кълбото се удари в страничния му стълб и влезе в мрежата.

Малко след началото на второто полувреме КПР сензационно изравни, след като Лескът се опита да върне назад топката с глава, но я подари на Джибрил Сисе, който с мощен удар преодоля Джо Харт. В 55-ата минута криминалният Джоуи Бартън получи поредния си червен картон в Англия, след като удари без топка Карлос Тевес и Майк Дийн го прати под душовете. За капак Бартън ритна и Серхио Агуеро за довиждане.

Драмата, обаче, стана пълна в 66-ата минута, след като Арман Траоре проби великолепно по левия фланг и центрира към Джейми Маки, който с чудесен удар с глава отбеляза за 2-1 в полза на гостите. Във втората минута от добавеното време Един Джеко реализира с глава след изпълнение на ъглов удар. Само 120 секунди след това Серхио Агуеро направи страхотен рейд и отбеляза за крайното 3-2, за да донесе титлата на „гражданите“

В същото време Манчестър Юнайтед надделя с минималното 1-0 при визитата на Съндърланд. В 20-ата минута Фил Джоунс центрира от дясното крило, топката премина през цялата защита на домакините и Уейн Рууни отбеляза с глава от няколко метра.

По този начин Манчестър Сити завърши надпреварата с 89 точки и завоюва своята трета титла в Англия след 44-годишна пауза. За Юнайтед, който приключи също с 89 пункта, но по-лоша голова разлика, остава разочарованието от пропиляния аванс. Въпреки загубата КПР запази мястото си в английския елит.