Спартак Москва ще играе в ШЛ, Рубин прецака ЦСКА

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
03:30, 14 май 2012, Автор: , Преглеждания:51

Отборът на Спартак Москва се класира за плейофите на Шампионската лига, след като надделя с 2-0 при визитата си на Локомотив Москва в среща от последния 44-и кръг на рускаъа Премиер лига. По този начин момчетата на Валерий Карпин изпревариха ЦСКА, който падна с 1-3 като гост на Рубин. Спартак приключи сезона със 75 точки, а „армейците“ със 73.

Гостите решиха всичко с две попадения през първото полувреме. Първо защитникът Мартин Сухи се разписа в 23-ата минута, а пет преди почивката Артьом Дзюба отбеляза за крайното 2-0.

В Казан Рубин надви ЦСКА с 3-1 след обрат през втората част. В края на първото полувреме Кейсуке Хонда даде аванс на московчани, но секунди след почивката Валдес изравни. В последните осем минути домакините отбелязаха две попадения чрез Карадениз и Еременко и стигнаха до трите точки.

В другите два мача шампионът Зенит надделя с 2-0 като гост на Анжи, а Кубан и Динамо Москва завършиха наравно 1-1.