Юношите на Черно море убиха надеждите на Видима за оцеляване

Публикувано в: Футбол България, Черно море
19:59, 14 май 2012, Автор: , Преглеждания:69

снимка: Мирослав Кунев

Отборът на Черно море спечели победа за престиж и самочувствие, надделявайки с 2-1 над Видима-Раковски на стадион „Тича“ в последния мач от 28-ия кръг на А група.

Гостите първи успяха да стигнат до попадение, след като Георги Иванов засече центриране в наказателното поле на варненци, топката рикошира в десния стълб и тупна зад голлинията на Колев.

Само 60 секунди преди почивката Георги Илиев изведе Румен Николов, при първия удар Василев изби, но при добавката нападателят не сгреши и изравни резултата.

В 79-ата минута „моряците“ стигнаха до успеха, след като при едно центриране на Румен Николов отдясно в наказателното поле на Видима, Атанас Илиев засече топката и я прати в долния десен ъгъл на Василев за крайното 2-1.

С тази победа Черно море увеличи актива си на 46 точки и остава на осма позиция, докато Видима е с 14 и на практика изпада от елита.