Аарън Харпър класира Левски на финал в НБЛ

Публикувано в: Баскетбол, България
20:04, 16 май 2012, Автор: , Преглеждания:74

снимка: ГОНГ

Отборът на Левски е вторият финалист в Националната баскетболна лига при мъжете този сезон. Тимът на Константин Папазов постигна инфарктен успех над Ямбол като гост само с две точки разлика 89-87 в мач номер 4 от полуфиналната плейофна серия.

По този начин „сините“ спечелиха серията с 3:1 успеха. На финала съперник на Левски ще бъде Лукойл Академик, който отстрани Евроинс Черно море.

Победата за Левски донесе Аарън Харпър, който отбеляза решителен кош при 87-87 и прати своя тим до мача за титлата, а серията срещу „студентите“ започна на 22 май в Правец.

Харпър вкара още 20 точки второто полувреме и завърши общо с цели 38. Маркъс Хол добави 11, но направи и сериозно количество грешки. 11 точки записа и Хрисимир Димитров в решаващи моменти от мача. Чавдар Костов вкара 14 точки, а Васко Евтимов взе 10 борби.

За Ямбол Станислав Говедаров вкара 25, а Мартин Дурчев избухна след почивката и завърши с 29. Офоегбу отчете пореден дабъл-дабъл с 18 точки и 13 борби.