Черноморец взе своето в Монтана, чака титла на ЦСКА

Публикувано в: Избрано, Футбол България
17:53, 23 май 2012, Автор: , Преглеждания:102

Отборът на Черноморец завърши сезона на четвърто място в А група, след като в последния си двубой победи Монтана с 4-2 при визитата си на стадион „Огоста“. По този начин бургазлии ще разчитат на титла на ЦСКА, за да се класират за Лига Европа.

Срещата започна отлично за гостите, след като още в 120-ата секунда Преслав Йорданов засече с глава отлично центриране на Мелконян и направи безпомощен стража на домакините. В 16-ата минута отново таранът на бургазлии можеше да се разпише след удар с глава, но този път нацели напречната греда. Пет по-късно Йорданов се справи с централните защитници на Монтана, не се полакоми и подаде към Шаешу, който без проблеми вкара в опразнената врата за 2-0.

В 55-ата минута „Славата“ намали пасива си, след като Даниел Гаджев центрира отдясно към Воденичаров, той си пое топката и хладнокръвно вкара във вратата на Стоян Колев. Осем след това Ивайло Яначков изби топката около границата на наказателното поле, но според страничния съдия вратарят е играл с ръка извън наказателното поле, заради което получи директен червен картон. От непрекия свободен удар Венци Христов чукна топката към Николай Николов, който с мощен шут вкара за 3:1. Пет минути преди края на мача Христов получи пас от Боли и сложи точка на спора – 4-1. В добавеното време Димитър Илиев реализира още едно попадение за домакините, за да оформи крайното 2-4.

С тази победа момчетата на Димитър Димитров приключиха сезона на четвърта позиция в крайното класиране с 60 точки и ще стискат палци на ЦСКА да спечели титлата, за да играят в Европа. Монтана финишира 11-и с 31 пункта.