Лукойл на крачка от 10-а поредна титла след нов успех над Левски

Публикувано в: Баскетбол, България, Избрано
19:22, 24 май 2012, Автор: , Преглеждания:51

Шампионът Лукойл-Академик направи още една крачка към десетата си поредна титла в България, след като спечели и мач номер 2 от финалната серия от Левски. „Студентите“ надделяха с 80-76 като домакини в Правец и вече водят с 2-0 успеха. Третият сблъсък е в неделя в зала „Универсиада“ в София.

Срещата започна отлично за „сините“, които поведоха с 10-4 до средата на първата част, но с изключително силна игра на Божидар Аврамов и Брендън Хийт домакините стигнаха до обрат и дръпнаха с 21-13. Все пак, кош на гостите сложи край на първите десет минути при 15-21.

С точна стрелба на Маркъс Хол и три успешни шута от наказателната линия на Аарън Харпър Левски успя да поведе с 30-29 в средата на втората четвърт. Митко Ангелов и кош с фаул на Хол докараха нещата до 42-35 в полза на тима на Тити Папазов. Кош със сирената на Андре Оуенс маркира края на първото полувреме – 42-37 за Левски.

Само за три минутки „студентите“ успяха да направят много бърз обрат и да излязат напред с 48-47, но отлична игра в нападение на Чавдар Костов доведе нещата до 55-50. Македонският национал Дамян Стояновски влезе прекрасно от пейката и със серия от кошове от фауллинията даде аванс на Лукойл от 59-57. Тройка на Маркъс Хол и точно попадение на Аарън Харпър сложиха край на третата четвърт при 62-59 за „сините“.

Два поредни коша с фаул, които бяха вкарани от Божо Аврамов и Бруно Шундов, дадоха аванс на домакините от 67-65 в средата на последната част. Две невероятни тройки на Оуенс и Шундов матира гостите, след като Лукойл дръпна със 77-70 само 144 секунди преди финалната сирена. Това накара Тити Папазов да иска прекъсване. То, обаче, не даде резултат и „студентите“ стигнаха до успеха с 80-76.