Испания разби Южна Корея след силна втора част (ВИДЕО)

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
01:58, 31 май 2012, Автор: , Преглеждания:70

снимка: AFP

Европейският и световен шампион Испания показа, че е готов да защити титлата си на Стария континент, след като в приятелска среща разби с 4-1 тима на Южна Корея на „Стад дю Суис“ в швейцарската столица Берн.

„Ла фурия“ успя да открие резултата още в 12-ата минута, след като халфът на Бетис Бенят центрира отлично от левия фланг и Фернандо Торес с прекрасен удар с глава матира стража на азиатците. Само 120 секунди преди почивката Корея стигна до изравняване, след като До-Хьон Ким получи пас около дъгата на пеналта и с бомбен шут в горния десен ъгъл не остави шанс на Пепе Рейна.

Седем минути след началото на второто полувреме Чо игра с ръка в пеналта и главният рефер отсъди дузпа, която Шаби Алонсон превърна в гол за 2-1 в полза на иберийците. В 56-ата Санти Касорла се разписа от фаул след много хитър шут по земя, минал под стената и изненадал стража на корейския тим. Десет минути преди последния съдийски сигнал Алваро Негредо оформи крайното 4-1 след изстрел между краката на Ким и чудесен пас от Солдадо.

Следващата контрола на Испания е на трети юни срещу тима на Китай в Севия, а седмица по-късно момчетата на Висенте Дел Боске стартират защитата на европейската си титла срещу Италия в полския град Гданск.