Кербер – Ерани е първият четвъртфинал при дамите на Ролан Гарос

Публикувано в: WTA, Тенис
13:59, 3 юни 2012, Автор: , Преглеждания:49

снимка: REUTERS/Gonzalo Fuentes

Поставената под номер 10 Анжелик Кербер и 21-ата в основната схема Сара Ерани се класираха за първи път в кариерата си до четвъртфиналите на Ролан Гарос, след като спечелиха срещите си в четвърти кръг и ще влязат в директна битка за място на полуфиналите.

Анжелик Кербер надделя с 6-3; 7-5 над Петра Мартич след много оспорван мач. Германката започна отлично двубоя, след като проби още във втория гейм, който бе маратонски и имаше цели седем изравнявания. Веднага след това последва ребрейк на хърватката и равенството се запази до 3-3. В осмия гейм десетата в основната схема успя да вземе за втори път сервиса на съперничката си, след което затвори сета при своето подаване – 6-3.

В началото на втората част Кербер почна с брейк и дръпна с 2-0. До осмия гейм първата ракета на Германия запази водачеството си, но допусна пробив и Мартич изравни за 4-4. В 11-ия гейм Анжелик успя да върне своето предимство и да поведе с 6-5. При сервиса на родената в Бремен тенисистка Петра отрази два мачбола, но при третия нямаше шанс – 7-5 за Кербер.

снимка: PASCAL GUYOT/AFP/GettyImages

Номер 21 Сара Ерани продължава с великолепното си представяне на Ролан Гарос, след като победи Светлана Кузнецова с 6-0; 7-5 и по този начин ще играе за втори пореден път в кариерата си на четвъртфинал в Големия шлем, след като и в Австралия стигна до тази фаза.

Срещата започна изключително силно за италианката, която имаше трудности при първото си подаване, но след това буквално отвя съперничката си, за да вземе първия сет на нула. На старта на втората част Ерани спаси два брейкбола, след което проби и поведе с 2-0. Шампионката от 2009 година, обаче, най-накрая се събуди от обедния си сън и съумя да върне брейка и след това да изравни за 2-2.

В седмия гейм Кузнецова съумя да излезе напред с брейк, след което го затвърди и дръпна с 5-3. Сара, обаче, не се предаде и точно в момента, в който представителката на Сборная сервираше за сета, италианката успя да пробие и да изравни за 5-5. Това напълно отчая Светлана и в края тя дори не съумя да се добере до тайбрек, губейки следващите два гейма, а с това и мача след 5-7.