Полша и Бразилия с нови победи в Катовице

02:57, 3 юни 2012, Автор: , Преглеждания:48

Отборите на Полша и Бразилия спечелиха втори победи във втория турнир от Група Б на Световната лига, след като днес записаха очаквани успехи в Катовице.

Домакинът Полша имаше проблеми само в първия гейм срещу Финландия и се наложи с чистото 3-0 (26-24; 25-18; 25-18). Збигнев Бартман отново изнесе силен мач и реализира 18 точки за своя тим, докато Бартош Курек наниза 13, четири от които след блокада. За скандинавците Мико Ойванен единствен бе на висота и приключи с 15 пункта.

В късния сблъсък световният шампион Бразилия даде гейм на Канада, но все пак спечели с 3-1 (23-25; 25-18; 25-23; 25-15). Уолъс де Соуса за пореден път бе най-добър за „селесао“, след като завърши срещата с 20 точки – 16 в атака и по две от блок и сервис. Капитанът Мурило Ендрес и центърът Лукас Сааткамп се отличиха с по 11 пункта. За „кленовите листа“ звездата Гавин Шмит приключи с 13 точки.

В класирането начело продължава да бъде тимът на Полша, който е с 12 точки, докато Бразилия е на второ място с 11. Канада заема третата позиция с пет, а съставът на Финландия е последен с два пункта.

В неделя са последните мачове в Катовице. От 18:30 часа се срещат слабаците Канада и Финландия, а от 21:00 е мегадербито Полша – Бразилия.